google.com, pub-6459270413897316, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Problémům s klouby lze předcházet vhodnou stravou

Kosti, klouby a svaly tvoří váš pohybový aparát. Společně tyto tkáně umožňují pohyb, podporují aktivní životní styl a také udržují vaše držení těla. Udržování zdravých kostí, kloubů a svalů je důležité, protože problémy týkající se těchto tkání mohou ovlivnit vaši mobilitu a kvalitu života. Zatímco několik možností životního stylu, jako je pravidelné cvičení, ovlivňuje vaše zdraví pohybového aparátu, výživná strava pomáhá udržovat tyto tkáně zdravé.

 

GH Balance Dokáže vám ubrat až 20 let!
GH Balance Dokáže vám ubrat až 20 let!
DOPRAVA ZDARMA
 

GH Balance podporuje látky zodpovědné za stavbu většiny tělesných tkání.

od 917 Kč
 

 

 

Stav lidského muskuloskeletálního systému je každý den ovlivňován nejen sedavým životním stylem, ale naopak i jeho sportovcem. Důležitými součástmi pohybového aparátu jsou svaly, šlachy a klouby. Měli bychom se o ně dobře postarat dlouho předtím, než ucítíme první známky opotřebení.

Vaše síla, stabilita a schopnost pohybu pocházejí z vašich kostí a oblasti, kde se spojují dvě kosti, známé jako kloub. Udržování zdravých kostí a kloubů vyžaduje správnou výživu. Některé živiny pomáhají udržovat kosti silné a silné kosti pomáhají udržovat zdravé klouby. Jiné typy živin mají protizánětlivé vlastnosti, které snižují zánět kloubů, aby je udržely hladké. Kromě toho, zdravá strava vám pomůže udržovat zdravou váhu. To je klíčové, protože nadváha zvyšuje opotřebení kostí a kloubů.

Dosažení zdravých a silných kostí nevyžaduje komplikovanou stravu nebo spoustu doplňků. Konzumace vyvážené stravy sestávající hlavně ze zdravých potravin vám pomůže získat vitamíny a minerály potřebné k udržení silných kostí. Vápník, vitamín D, vitamín K a hořčík hrají roli ve zdraví kostí. Některé z těchto živin získáte z přírodních, ekologicky pěstovaných potravin, jako jsou špenát, banány, celozrnné pečivo, mandle, obilí, čokoláda, šípek, černý rybíz, kiwi, jahody, červená paprika, brokolice, křen, mléko, vejce, ovesné vločky nebo sója.

Jak již bylo řečeno, problémům s klouby lze předcházet vhodnou stravou a pravidelným pohybem. Sportovcům a starším lidem, případně lidem, kteří klouby nadměrně zatěžují, se doporučuje užívání speciální kloubní výživy. Přípravky na výživu kloubů kombinují kolagen s vitamíny, minerály a dalšími látkami, které slouží jako prevence, nebo také jako výživa již bolavých kloubů.

Nabídka produktů kloubní výživy je velmi široká. Je nabízeno mnoho doplňků v různých baleních a s různým složením, které je pro správný výběr velmi důležité sledovat. 

Kvalitní kloubní výživa by měla obsahovat minimálně kolagen, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a metylsulfonylmetan (MSM). Z hlediska účinnosti je lepší užívat doplněk 2 až 3krát denně v menším množství než jednou denně ve větším množství.

Kolagen
Kolagen regeneruje a chrání chrupavky, pojiva a klouby. Doporučená denní dávka se pohybuje od 3 do 10 g, ideálně by měla být rozprostřena do několika dávek během dne. Pokud kloubní výživa obsahuje kolagenu více, stačí ji brát jednou denně. Jestliže je množství kolagenu menší, kloubní výživa pravděpodobně příliš nezafunguje.

Glukosamin sulfát

Stavební látkou pro tvorbu vazivové tkáně je glukosamin sulfát. Spojuje kolagenová vlákna a stimuluje buňky k tvorbě nové tkáně, tím přispívá k regeneraci chrupavek a vaziv. Vykazuje také protizánětlivé účinky. Denní dávka by měla být 1,5 g denně po dobu dvou měsíců.

Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je přirozenou součástí chrupavky, dodává chrupavce pružnost a obnovuje rovnováhu kloubní tekutiny. Působí proti stárnutí kloubů a rovněž má protizánětlivé účinky. Chondroitin sulfát je vhodným doplňkem pro sportovce. Doporučená denní dávka je 0,8 až 1,2 g po dobu dvou měsíců.

MSM – Metylsulfonylmetan

MSM se doporučuje jako doplněk léčby při zánětlivých onemocněních kloubů, tlumí bolest a snižuje otoky. Obsahuje síru, která působící protizánětlivě. Celkově podporuje funkčnost kloubní chrupavky. Denní doporučená dávka se pohybuje od 0,5 do 3 g.

Extrakt z boswellieserraty

Rostlina Boswellieserrata vykazuje protizánětlivé účinky, pomáhá udržovat klouby a vazy v dobrém stavu.

Kyselina hyaluronová

Tlumí bolest při bolestech kloubů, samotně se využívá k léčbě kloubů prostřednictvím přímých injekcí do kloubu.

Vitamíny
Kloubní výživa by měla obsahovat i vitamíny. Typickými zástupci jsou vitamín C a E. Například vitamín C podporuje vlastní tvorbu kolagenu, napomáhá správnému formování chrupavek a vaziv.

Začněte o své klouby pečovat včas, předejte se tak mnohým komplikacím a nebudete se muset ve vyšším věku omezovat v pohybu.