Vitamín C liposomální 180 kapslí Zůstaňte vitální s liposomálním vitamínem C - 180 kapslí pro podporu imunity!

Kód: 207
1 349 Kč 1 349 Kč / 1 ks
Dodáváme do týdne
Můžeme doručit do:
8.7.2024
Možnosti doručení

Vitamín C v lipozomální formě se šíří ve formě emulze, kterou tvoří tuková vrstva. Tyto lipozomy chrání vitamín C před škodlivým působením žaludečních a střevních stěn, což snižuje riziko dráždění trávicího systému. Funkčnost této lipozomální emulze byla pečlivě vyhodnocena v laboratoři Blue Stream Laboratories. Kombinace fosfolipidů a vitamínu C je k dispozici v balení 180 kapslí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Liposomální vitamín C od Dr. Mercola

Liposomální vitamín C od Dr. Mercola

Liposomální vitamín C poskytuje vyšší biologickou dostupnost vitamínu C než běžné doplňky stravy s tímto vitamínem. Tento doplněk je vyroben ze rostlinného zdroje a samotná molekula vitamínu C je pro tělo stejně využitelná, bez ohledu na její původ.

Vstřebatelnost vitamínu C může být ovlivněna nosičem, emulzí nebo esterifikací, které podporují lepší vstřebatelnost a toleranci žaludečními kyselinami. Doporučené denní dávkování je 2 kapsle nalačno s dostatečným množstvím vody.

Běžný doplňek stravy s vitamínem C má biologickou dostupnost přibližně nižší než 20%. Liposomální vitamín C nabízí zvýšenou biologickou dostupnost v porovnání s těmito doplňky.

Kyselina askorbová může být buď přírodní nebo syntetická, ale to nemá žádný vliv na její vstřebatelnost a působení v těle. Vitamín C může být také smíchán s bioflavonoidy, ale ne všechny bioflavonoidy podporují vstřebatelnost nebo ji naopak brání, některé naopak mohou vstřebatelnost podporovat.

Nosič, emulze nebo esterifikace jsou důležité pro zlepšení vstřebatelnosti a toleranci vitamínu C v žaludečním prostředí.

 

Složení - 180 kapslí (500 mg na 1 kapsli Licaps)

Složení – kyselina askorbová (rostlinný zdroj), slunečnicový lecitin (fosfolipidová emulze), triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (podpůrná emulze), kapsle (rostlinná celulóza, voda), včelí vosk, redukovaný extrakt z papriky (barva) zbavená ostrosti a olejů - převažují karotenoidy a lipidy

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně nalačno hodně zapít vodou (1000 mg vitamínu C)

1 kapsle obsahuje 500 mg vitamínu C. Vitamín C neberte na plný žaludek a vždy zapijte minimálně 250 ml vody, více vody lépe.

 

Liposomální vitamín C od Dr. Mercola Běžně dostupné liposomální formy
plus490 mg k dispozici pro liposomální emulzi, poměr emulze vůči vitamínu C skoro 1:1 (což je důležité pro optimální mix). minusvětšinou nízký obsah emulze nebo liposomální směsi (většinou x-krát méně než kyseliny askorbové)
plusfosfolipidy ze slunečnicového lecitinu, GMO, SOY, GLUTEN FREE minusfosfolipidy ze sojového lecitinu, nebo neprověřeného původu
plusbez stabilizátorů a pomocných látek minussorbát draselný, arabská guma, inulin a další stabilizátory (hlavně tekuté formy)
plusgarantovaný původ a nezávadnost kvality minusphosphatidylcholiny, fosfolipidy nakoupené levně povětšinou v Číně
pluspevná emulze vykazuje větší stabilitu než tekuté formy minustekuté formy navíc obsahují stabilizátory obsahu a ty levnější bývají navíc velmi kyselé, což odporuje logice využití koncentrované liposomální emulze
plusnení potřeba uchovávat v lednici minustekuté formy je lepší uchovávat v lednici a co nejdříve spotřebovat
plusAnalyzováno nezávislou laboratoří Blue Stream Laboratories na funkčnost liposomální emulze minusNe každá ochranná známka znamená revoluci nebo lepší funkčnost, ptejte se striktně po složení a poměru liposomální emulze.

Zde jsou vidět jednotlivé peaky formujících se liposomů z produktu v laboratorních podmínkách v čase. Graf též ukazuje stabilitu produktu.

blue stream labs liposomal vitamin C

Inovativní zpracování pro kvalitnější produkt

Liposomální Vitamín C je dodáván pomocí kapsle „Licaps“ místo běžné tobolky. Technologie Licaps využívá inovativního postupu „Fusion technology“ k utěsnění kapsle bez použití pruhování.

 

 

kapsle

Metoda zpracování poskytuje řadu výhod:

 • Snižuje oxidační potenciál během plnícího procesu kapsle.
 • Zvyšuje kvalitu kapsulí, které jsou hermeticky uzavřeny.
 • Zvyšuje trvanlivost díky přesnému plnění a uzavírání kapsule do jednoho celku.
 • DŮLEŽITÉ - hard licaps kapsle zajišťuje nepropustnost obsahu do doby než se obsah má vypustit tam, kde má působit.

Některé zajímavé vlastnosti vitamínu C

Kyselina askorbová funguje v synergii s některými antioxidanty (např. s vitamínem E), resp. působí regenerativně, zde je to krásně vidět:vitamin c, askorbova kyselina

Tocopheroxyl radikál + kyselina askorbová -> tocopherol + dehydroaskorbová kyselina

Kyselina askorbová je výhradně rozpustná ve vodě (stejně jako další odvozeniny až na askorbyl palmitát, který je rozpustný v tucích).

Proč poskytuje liposomální absorpce výhody pro lepší vstřebatelnost vitamínu C?

Liposomy (tukové buňky) jsou obsaženy v mateřském mléku a pomáhají distribuovat výživu z mateřského mléka.

Liposomy jsou mikroskopické částice tuku vyrobené z fosfolipidů. Liposomy jsou mikrospokopické částice tuku vzniklé z fosfolipidů a pomáhají přímému transportu vitamínu C. Stejně tak funguje kril olej v porovnání s tradičním rybím olejem.

Jsou jednoduše absorbovatelné do lidských buněk, protože mají mempánu ze stejných fosfolipidů jako buněčné mempány. Cílem využití liposomů je pomoci minimalizovat potenciální střevní nepohodlí při příjmu čisté kyseliny askorbové a zvýšit absorpci živin.

To se přirozeně vyskytuje v kril oleji. Omega 3 mastné kyseliny jsou vázány na fosfolipidy, které radikálně zvyšují absorpci v porovnání s rybím olejem.

Podobně lze tento typ vazby využít pro zlepšení nejen vstřebávání živin, ale také jejich přímé pronikání do vašich buněk a tkání.

Střevní absorpce

 • nejdříve dochází k členění vašeho jídla trávicím systémem
 • menší fragmenty živin jsou poté připraveny pro absorpci
 • živiny dále vstupují do krevního řečiště a vaše tělo je schopné je využívat

Liposomální absorpce

liposomy

 • Tuková vrstva lipozomů chrání vitamín C před přímým kontaktem s žaludečními a střevními stěnami.
 • Analyzováno nezávislou laboratoří Blue Stream na funkčnost liposomální emulze
 • Obsahuje fosfolipidy, které pomáhají chránit buněčné mempány a vytvářejí liposomy
 • Zahrnuje slunečnicový lecitin emulgátor a MCT tuky – vyhýbá se emulgátorům založených na sóji
 • Pochází od předního světového kvalitního výrobce s více než stoletou zkušeností v oblasti technologické inovace dávkování

Výhody vitamínu C pro vaše tělo

 • Hlavní antioxidant v těle proti oxidaci a stárnutí (zneškodňuje volné radikály)
 • Pomáhá udržovat optimální tok elektronů ve vašich buňkách
 • Pomáhá chránit životně důležité molekulární prvky v těle, jako jsou proteiny a tuky
 • Pomáhá udržovat optimální hladinu cholesterolu v krvi a krevního tlaku
 • Podporuje zdraví srdce a cév
 • Podporuje zdraví očí
 • Pomáhá udržovat optimální metabolismus kyseliny močové
 • Zvyšuje působení dalších oxidantů v těle (např. vitamín E)
 • Pomáhá hojit rány a přispívá k regeneraci organismu
 • Zlepšuje vstřebávání železa
 • Vitamín C je také zapotřebí pro syntézu kolagenu – důležité strukturální složky cév, šlach, vazů a kostí (preventivní působení na vznik vrásek a křečových žil)
 • Napomáhá k produkci protistresových hormonů
 • Snižuje častost tvorby krevních sraženin

kost

Proč potřebujete vitamín C?

Vitamín C je převážně pro lidi z velkoměst, kuřáky, alkoholiky, starší lidi, a ženy užívající hormonální antikoncepci.

 • Kuřáci – v důsledku zvýšeného oxidačního stresu z cigaretového kouře. Doporučená konzumace je téměř o 39% větší než u nekuřáků.
 • Starší – Starší lidé (65 let a více); v důsledku stárnutí je vyšší potřeba antioxidantů v těle proti další oxidaci a procesu stárnutí pro podporu imunitního systému
 • Dospělí – muži vs ženy – vitamín C denní dávka pro dospělé muže (19 let +) je o 20% vyšší než u dospělých žen kvůli snížené váze.

Upozornění:

Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.