Ženšen

 
HTB1bADRaMmH3KVjSZKzq6z2OXXaH
 
HTB1bADRaMmH3KVjSZKzq6z2OXXaHpositive 2481245 1920HTB1kOL2aG5s3KVjSZFNq6AD3FXaM (1)HTB1UCDRaMaH3KVjSZFjq6AFWpXaxginseng 5389001 1920HTB1NYbGXAxz61VjSZFtq6yDSVXa3
 
 
od 99 Kč
 

 

Nejkvalitnější Korejský ženšen 18 let Korejský ženšen se v tradiční orientální medicíně používá již tisíce let.  Ginsenosidy, hlavní chemické složky kořenů, jsou považovány za zázračně za léčivé vlastnosti Korejského ženšenu. 

Pomáhá s hubnutím

Dopřejte si ženšenový čaj před cvičením – pocítíte lepší výkonnost a nával energie. Ženšen posiluje fyzické schopnosti, dodává tělu vitalitu a urychluje spalování kalorií. Zlepšuje trávení a brání vstřebání tuků z potravy. Zabráníte růstu tukových buněk. Ženšen je užíván v čínské lidové medicíně už po staletí.

Zde je 7 zdravotních výhod Korejského ženšenu založených na důkazech.

1. Silný antioxidant, který může snížit zánět.

ginseng-5389001_1920

Korejský ženšen má příznivé antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Některé studie ve zkumavkách ukázaly, že výtažky z Korejský ženšenu a ginsenosidové sloučeniny mohou inhibovat zánět a zvyšovat antioxidační kapacitu v buňkách.

Například jedna studie ve zkumavce zjistila, že extrakt z korejského červeného Korejský ženšen snižuje záněty a zlepšuje antioxidační aktivitu kožních buněk od lidí s ekzémemem .

Jedna studie zkoumala účinky 18 mladých mužských sportovců, kteří užívali 2 gramy extraktu z korejského červeného Korejský ženšenu třikrát denně po dobu sedmi dnů. Muži poté nechali testovat hladiny určitých zánětlivých markerů po provedení zátěžového testu. Tyto hladiny byly významně nižší než ve skupině s placebem a přetrvávaly až 72 hodin po testování  

Je však třeba poznamenat, že skupina s placebem dostala jinou léčivou bylinu, takže tyto výsledky je třeba brát s rezervou a je zapotřebí dalších studií.

A konečně, větší studie sledovala 71 postmenopauzálních žen, které užívaly 3 gramy červeného Korejský ženšenu nebo placebo denně po dobu 12 týdnů. Poté byla měřena antioxidační aktivita a markery oxidačního stresu.

Vědci dospěli k závěru, že červený Korejský ženšen může pomoci snížit oxidační stres zvýšením aktivity antioxidačních enzymů. Bylo prokázáno, že Korejský ženšen pomáhá snižovat zánětlivé markery a pomáhá chránit před oxidačním stresem.

2. Může zlepšit z funkce mozku

HTB1NYbGXAxz61VjSZFtq6yDSVXa3

Korejský ženšen by mohl pomoci zlepšit mozkové funkce, jako je paměť, chování a nálada.Některé studie na zkumavkách a na zvířatech ukazují, že složky v Korejský ženšenu, jako jsou ginsenosidy a sloučenina K, mohou chránit mozek před poškozením způsobeným volnými radikály.

Jedna studie sledovala 30 zdravých lidí, kteří konzumovali 200 mg Korejský ženšenu  denně po dobu čtyř týdnů. Na konci studie prokázali zlepšení duševního zdraví, sociálního fungování a nálady.

Tyto výhody však po 8 týdnech přestaly být významné, což naznačuje, že účinky Korejský ženšenu se mohou při delším užívání snižovat. Další studie zkoumala, jak jednotlivé dávky buď 200 nebo 400 mg Korejský ženšenu ovlivnily duševní výkon, duševní únavu a hladinu cukru v krvi u 30 zdravých dospělých před a po 10minutovém duševním testu.

Dávka 200 mg byla na rozdíl od dávky 400 mg účinnější při zlepšování duševní výkonnosti a únavy během testu .Je možné, že Korejský ženšen napomáhal příjmu cukru v krvi buňkami, což by mohlo mít vyšší výkon a snížit duševní únavu. Zatím není jasné, proč byla nižší dávka účinnější než vyšší.

Třetí studie zjistila, že užívání 400 mg Korejského Korejský ženšenu denně po dobu osmi dnů zlepšilo klid a matematické dovednosti.

Další studie navíc zjistily pozitivní účinky na funkci mozku a chování u lidí s Alzheimerovou chorobou. Bylo prokázáno, že Korejský ženšen prospívá duševním funkcím, pocitům klidu a nálady jak u zdravých lidí, tak u lidí s Alzheimerovou chorobou.

3. Může zlepšit erektilní dysfunkci

HTB1UCDRaMaH3KVjSZFjq6AFWpXax

Výzkum ukázal, že Korejský ženšen může být užitečnou alternativou k léčbě erektilní dysfunkce u mužů .Zdá se, že sloučeniny v něm mohou chránit před oxidačním stresem v cévách a tkáních v penisu a pomáhat obnovit normální funkci .

Studie navíc ukázaly, že Korejský ženšen může podporovat produkci oxidu dusnatého, sloučeniny, která zlepšuje relaxaci svalů v penisu a zvyšuje krevní oběh .

Jedna studie zjistila, že u mužů léčených korejským červeným Korejský ženšenem došlo k 60% zlepšení symptomů ED, ve srovnání s 30% zlepšením vyvolaným léky používanými k léčbě ED  

Další studie navíc ukázala, že u 86 mužů s ED došlo k výraznému zlepšení erektilní funkce a celkové spokojenosti po užívání 1 000 mg stárnoucího extraktu Korejský ženšenu po dobu 8 týdnů.

K vyvození jednoznačných závěrů o účincích Korejský ženšenu na ED je však zapotřebí více studií . Korejský ženšen může zlepšit příznaky erektilní dysfunkce snížením oxidačního stresu v tkáních a zvýšením průtoku krve ve svalech penisu.

4. Může posílit imunitní systém

Korejský ženšen může posílit imunitní systém .Některé studie zkoumající jeho účinky na imunitní systém se zaměřily na pacienty s rakovinou, kteří podstoupili operaci nebo chemoterapii. Jedna studie sledovala 39 lidí, kteří se zotavovali z chirurgického zákroku na rakovinu žaludku, a po dobu dvou let je léčili 5 400 mg Korejský ženšenu denně.

Je zajímavé, že u těchto lidí došlo k významnému zlepšení imunitních funkcí a nižšímu výskytu příznaků  

Další studie zkoumala účinek extraktu červeného Korejský ženšenu na markery imunitního systému u lidí s pokročilým karcinomem žaludku podstupujících pooperační chemoterapii.

Po třech měsících měli ti, kteří užívali extrakt z červeného Korejský ženšenu, lepší markery imunitního systému než ti v kontrolní nebo placebové skupině  

Studie dále naznačuje, že lidé, kteří užívají Korejský ženšen, mohou mít až o 35% vyšší šanci žít bez nemoci po dobu pěti let po léčebné operaci a až o 38% vyšší míru přežití ve srovnání s těmi, kteří jej neužívají   Zdá se, že extrakt z Korejský ženšenu může také zvýšit účinek očkování proti chorobám, jako je chřipka nebo možná i Covid 19

I když tyto studie ukazují zlepšení markerů imunitního systému u lidí s rakovinou, je zapotřebí dalšího výzkumu, který by prokázal účinnost Korejský ženšenu při zvyšování odolnosti vůči infekcím u zdravých lidí. Korejský ženšen může posílit imunitní systém u lidí s rakovinou a dokonce zvýšit účinky určitých očkování.

5. Může mít potenciální výhody proti rakovině

HTB1kOL2aG5s3KVjSZFNq6AD3FXaM (1)

Korejský ženšen může být užitečný při snižování rizika některých druhů rakoviny.Ukázalo se, že ginsenosidy v této bylině pomáhají snižovat zánět a poskytují antioxidační ochranu.

Buněčný cyklus je proces, kterým buňky normálně rostou a dělí se.

Ginsenosidy by tomuto cyklu mohly prospět tím, že zabrání abnormální produkci a růstu buněk. Přehled několika studií dospěl k závěru, že lidé, kteří užívají Korejský ženšen, mohou mít o 16% nižší riziko vzniku rakoviny.

Pozorovací studie navíc naznačuje, že u žen užívajících Korejský ženšen může být méně pravděpodobné, že u nich dojde k rozvoji určitých typů rakoviny, jako je rakovina rtů, úst, jícnu, žaludku, tlustého střeva, jater a plic, než u těch, kteří ho neužívají.

Korejský ženšen může také pomoci zlepšit zdraví pacientů podstupujících chemoterapii, snížit vedlejší účinky a zvýšit účinek některých léků na léčbu.

Ačkoli studie Korejského ženšenu jako  prevenci rakoviny ukazují určité výhody, zůstávají neprůkazné.

Zdá se, že ginsenosidy v Korejském ženšenu regulují na zánět, poskytují antioxidační ochranu a udržují zdraví buněk, což by mohlo pomoci snížit riziko některých druhů rakoviny. Je však zapotřebí dalšího výzkumu.

 


HTB1UCDRaMaH3KVjSZFjq6AFWpXax

6. Může bojovat proti únavě a zvýšit hladinu energie


Bylo prokázáno, že Korejský ženšen pomáhá bojovat proti únavě a podporuje energii. Různé studie na zvířatech spojily některé složky Korejský ženšenu, jako jsou polysacharidy a oligopeptidy, s nižším oxidačním stresem a vyšší produkcí energie v buňkách, což by mohlo pomoci bojovat proti únavě.

Jedna čtyřtýdenní studie zkoumala účinky podávání 1 nebo 2 gramů

Korejský ženšenu nebo placeba 90 lidem s chronickou únavou .U pacientů, kterým byl podáván korejský Korejský ženšen , došlo k menší fyzické a duševní únavě a snížení oxidačního stresu než u pacientů užívajících placebo .

Výzkum více než 155 studií dále naznačil, že doplněk Korejský ženšen muže nejen pomoci snížit únavu, ale také zlepšit fyzickou aktivitu.

Korejský ženšen může pomoci bojovat proti únavě a zvýšit fyzickou aktivitu snížením oxidačního poškození a zvýšením produkce energie v buňkách.

 

 

HTB1kOL2aG5s3KVjSZFNq6AD3FXaM (1)

7. Může snížit hladinu cukru v krvi

Korejský ženšen se zdá být prospěšný při kontrole hladiny glukózy v krvi u lidí s diabetem i bez něj. Bylo prokázáno, že Korejský ženšen zlepšuje funkci buněk pankreatu, zvyšuje produkci inzulínu a zvyšuje příjem cukru v krvi ve tkáních.

Studie navíc ukazují, že výtažky z Korejský ženšenu pomáhají poskytovat antioxidační ochranu, která snižuje volné radikály v buňkách pacientů s cukrovkou.

Jedna studie hodnotila účinky 6 gramů korejského červeného. Korejský ženšenu spolu s obvyklými antidiabetickými léky nebo dietou u 19 lidí s diabetem 2. typu.

Je zajímavé, že si během 12týdenní studie dokázali udržet dobrou kontrolu hladiny cukru v krvi. Měli také 11% pokles hladiny cukru v krvi, 38% pokles inzulínu nalačno a 33% zvýšení citlivosti na inzulín.

Další studie ukázala, že americký Korejský ženšen pomohl zlepšit hladinu cukru v krvi u 10 zdravých lidí poté, co provedli test sladkého nápoje.

Zdá se, že fermentovaný červený Korejský ženšen může být při kontrole hladiny cukru v krvi ještě účinnější. Fermentovaný Korejský ženšen se vyrábí pomocí živých bakterií, které transformují ginsenosidy do snáze vstřebatelné a účinné formy .

Studie ve skutečnosti prokázala, že užívání 2,7 gramu fermentovaného červeného Korejský ženšenu denně bylo účinné při snižování hladiny cukru v krvi a zvýšení hladiny inzulínu po jídle ve srovnání s placebem .

Červený Korejský ženšen, může pomoci zvýšit produkci inzulínu, zvýšit absorpci cukru v krvi v buňkách a poskytnout antioxidační ochranu.

positive-2481245_1920

Snadné přidání do vaší stravy

To může také být dušené ve vodě, jako čaj. Chcete-li to provést, přidejte do čerstvě nakrájeného Korejský ženšenu horkou vodu a nechejte ji několik minut.

Kolik byste měli vzít, závisí na stavu, který chcete zlepšit. Celkově se doporučují denní dávky 1–2 gramů surového kořene

Korejský ženšenu nebo 200–400 mg extraktu. Nejlepší je začít s nižšími dávkami a časem je zvyšovat.

Hledejte standardní výtažek z Korejský ženšenu, který obsahuje 2–3% celkových ginsenosidů, a konzumujte jej před jídlem, abyste zvýšili vstřebávání a získali všechny výhody.

Korejský ženšen lze konzumovat syrový, připravený na čaj nebo ho přidat do různých pokrmů. Může být také konzumován jako prášek, kapsle nebo olej.

Bezpečnost a možné vedlejší účinky

Podle výzkumu se Korejský ženšen zdá být bezpečný a neměl by mít žádné závažné nežádoucí účinky.

Lidé užívající léky na cukrovku by však měli při užívání Korejský ženšenu pečlivě sledovat hladinu cukru v krvi, aby zajistili, že tyto hladiny nebudou příliš nízké.

Korejský ženšen navíc může snížit účinnost antikoagulačních léků. Z těchto důvodů se poraďte se svým lékařem, než jej doplníte.Všimněte si, že kvůli nedostatku bezpečnostních studií se Korejský ženšen nedoporučuje pro děti nebo ženy, které jsou těhotné nebo kojí.

A konečně existují důkazy, které naznačují, že rozšířené užívání Korejského ženšenu by mohlo snížit jeho účinnost v těle. Chcete-li maximalizovat jeho výhody, měli byste užívat Korejský ženšen ve 2–3 týdenních cyklech s přestávkou jeden nebo dva týdny mezi nimi.


Zatímco se Korejský ženšen zdá být bezpečný, lidé užívající určité léky by měli věnovat pozornost možným lékovým interakcím.

Sečteno a podtrženo

Korejský ženšen je bylinný doplněk, který se po staletí používá v čínské medicíně. Běžně se o něm říká, že má antioxidační a protizánětlivé účinky. Může také pomoci regulovat hladinu cukru v krvi a mít přínos pro některé druhy rakoviny.

Korejský ženšen navíc může posílit imunitní systém, zlepšit funkci mozku, bojovat proti únavě a zlepšit příznaky erektilní dysfunkce.Korejský ženšen lze konzumovat syrový nebo lehce dušený. Může být také snadno přidán do vaší stravy prostřednictvím extraktu, kapsle nebo práškové formy.  Ať už chcete zlepšit určitou kondici nebo jednoduše podpořit své zdraví. 

Korejský ženšen rozhodně stojí za vyzkoušení zde..